ارزش بازار در بورس چیست ؟!

» ارزش بازار در بورس چیست ؟!

????ارزش بازار چیست؟!


برای سرمایه گذاری در بازار بورس و سهام یکی از چیزهایی که باید با آن آشنایی کافی داشته باشد ارزش بازار است که از طریق آن متوجه خواهید شد که یک شرکت تا چه حد بزرگ است و آیا خرید سهام آن عاقلانه است یا خیر ؟ بیشتر سرمایه گذاران برای خرید سهام شرکت ها ارزش بازار آن را محاسبه میکنند ، برای تعیین ارزش بازار یک شرکت باید قیمت روز یک سهم را در تعداد سهام منتشر شده آن ضرب کنید . رقم حاصله ارزش بازار نامیده میشود . اگر میخواهید اندازه شرکت های سرمایه گذار مختلف را در بازار بورس با یکدیگر مقایسه کنید باید این کار را با ارزش بازاری شان انجام دهید . شرکت ها بر اساس ارزش بازاری شان به چند دسته تقسیم میشوند : شرکت های کوچک ، بزرگ و متوسط


????شرکت های کوچک شرکت هایی هستند که سرمایه گذاری در سهام آنها کمی ریسکی است چون ممکن است برای خرید و فروش آنها کمی با مشکل مواجه شوید اما بعضی شرکت های کوچک هم هستند که از پتاسیل رشد خوبی برخوردار بوده و میتوانند در طولانی مدت سود آوری خوبی داشته باشند . اگر این شرکت ها در بازار بورس کمتر از میزان واقعی شان ارزشگذاری شوند خرید سهامشان یکی از گزینه های خوب پیش روست .


????شرکت های متوسط هم که معمولا" از ترکیب شرکت های کوچک و بزرگ به وجود می آیند مانند اغلب شرکت های دارویی


????شرکت های بزرگ مانند هولدینگ ها ، بانک ها ، پالایشگاه ها ، شرکت های نفت و گازی بزرگ ، شرکت های پتروشیمی همه جزو شرکت های بزرگ محسوب میشوند که خرید سهام آنها چندان ریسکی نیست و برای خرید و فروش آن معمولا" به مشکل بر نخواهید خورد . این شرکت ها معمولا" از ارزش بازاری بالا و طبیعتا" ارزش سهامی بالایی نیز برخوردارند و خرید سهام آنها کم خطر است . 


آخرین مطالب این وبلاگاستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
راز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان  ساخت وبلاگ